اپلیکیشن درخواست تاکسی شتاب

 

ساخت اپلیکیشن بزرگ تاکسی یاب برای ایران ! شتاب تاکسی در فاصله کمتر ار یک ماه در ۷۴ شهر نمایندگی فعال دایر کرد
و به سرعت شروع به جذب راننده و مسافر داشت.

شتاب تاکسی

.

شتاب تاکسی کار خود را از اردبیل شروع کرد و خیلی زود به تهران راه پیدا کرد و تقریبا هر روز چند شهر جدید به لیست شهر های فعال خود اضافه می کرد به شکلی که بعد از یک سال دفتر مرکزی خود را از اردبیل به تهران خیابان جردن منتقل کرد. و در شهر های بسیاری مشغول به رقابت تنگا تنگ با اسنپ شد. حتی در شهر های رشت ، اردبیل ، تبریز ، همدان و … بسیار پر مسافر تر از اسنپ در حال فعالیت بود !‌این اپلیکیشن که در سال ۱۳۹۶ توسط شرکت آکاف نوشته و پشتیبانی شد یکی از بهترین نمونه کار های موجود در این زمینه به شمار می آید که بعدا بنا بر برخی مشکلات حقوقی در امور نمایندگان این شرکت به مشکلاتی نیز برخورد و قدرت رقابتی خود با اسنپ رو کمرنگ تر دید.

با نصب اپلیکیشن روی تلفن همراه خود، شما میتوانید تمامی رانندگان اطرافتان را بصورت زنده مشاهده کنید.برای درخواست تاکسی فقط کافیست با دو کلیک ساده، مبدا و مقصدتان را مشخص کرده و درخواست دهید تا نزدیک‌ترین خودرو شما را تا مقصد همراهی کند. به وسیله پرداخت آنلاین و اعتباری دیگر نیازی به پول نقد نیست و حتی شما به راحتی می‌توانید هزینه سفر خود را از طریق کارت اعتباری و افزایش اعتبار حساب کاربری خود پرداخت کنید.

امکانات اپلیکیشن

تکنولوژی ما

 

هسته اصلی نرم افزارهای ما با Node.js توسعه داده شده است و مهمترین نکته این بخش این است که با معماری GraphQL توسعه داده شده است.

GraphQL یک زبان query نویسی برای API است و به عنوان یک معماری برای API‌ها در نظر گرفته می‌شود. GraphQL در ابتدا در محیط Facebook با هدف رفع نواقص داخلی برنامه‌های موبایلی  توسعه داده شد و از آن پس مورد استفاده‌ی خاص شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. در نهایت  در سال 2015 به صورت open source یا متن باز به جامعه‌ی برنامه نویسان عرضه شد و امروزه به عنوان یک معماری جدید برای API تبدیل شده است.

از پایگاه داده پستگرس ( PostgreSQL ) بهره میبریم که یکی از برترین های دنیا هست .

نسخه اندروید و نسخه IOS این نرم افزار بصورت Native و با معماری GraphQL کد نویسی شده است و نسخه مسافر و راننده مجزا می باشد. نسخه پورتال مدیریت و نسخه وب اپلیکیشن (PWA) با React.js توسعه داده شده است و با معماری GraphQL توسعه داده شده است.

فرانت اند

بک اند

یکپارچه سازی سیستم

برخی از صفحات اپلیکیشن

فناوری ها

Ruby on Rails
Angular JS
jQuery
MongoDB
CSS3
HTML5
Ruby
Heroku
AWS

یکپارچگی

Facebook
Twitter
Google Maps

Heroku

Google Auth
فهرست