اپلیکیشن بازی آنلاین کوئیزشن

کوئیزشن بزرگترین بازی محتوا محور کاملا ایرانی با هدف اعتلای فرهنگ یادگیری جمعی

درباره کوئیزشن

کوئیزشن بزرگترین بازی محتوا محور کاملا ایرانی. کوئیزشن با هدف اعتلای فرهنگ یادگیری جمعی و همچنین تشویق عموم مردم جامعه در سراسر ایران عزیز به ارتقای سطح معلومات خود خلق شده است. در این مسیر کوشیده‌ایم با در نظر گرفتن طیف وسیعی از سلایق کاربران و ارائه دسته‌بندی‌های جذاب و متنوع و همچنین برگزاری مسابقات هیجان‌انگیز و عادلانه، بهرترین تجربه کاربری را برای آن‌ها فراهم آوریم.

کوییزشن سوالاتی را با موضوعات متنوع در معرض رقابت میگذارد، که هر موضوع با دید کمک به بالا بردن سطح اطلاعات جامعه و ارتقاع سطح فرهنگی جامعه در آن زمینه به خصوص طراحی شده.

به طور مجزا هر بخش  با محتوا تخصصی، به این هدف کمک میکند. محتوا هر بخش به صورت جدا گانه توسط تیم متخصص آن بحث طراحی شده تا برنامه ای سرگرم کننده برای مخاطبان  باشد و رضایت کاربران را از آن به دنبال داشته باشد . این مجموعه میکوشد با پرورش ذهن، این دید که بازی های رایانه ای برای مغز مخرب هستند را بار دیگر به چالش بکشد.

به طور کلی می توان با توجه به محاسن و معایب کوییزآپ گفت که این بازی جزو بهترین های تریویا می باشد. تنها نکته ای که وجود دارد این است که تنها کسانی میتوانند از این اپلیکیشن لذت ببرند که مسلط به زبان انگلیسی هستند. و همچنین با توجه به این که quizup جایزه ای ندارد مناسب کسانی که به دنبال کسب درامد از این اپلیکیشن ها هستند نیست و صرفا مناسب کسانی است که به دنبال سرگرمی و یادگیری می باشند. از طرف دیگر به علت exclude شدن کشور ایران از مخاطبان کوییزآپ امکان استفاده از این اپلیکیشن به طور معمول برای ما وجود ندارد، مگر اینکه از طرفندهایی برای نصب استفاده کنیم، که در نهایت باز هم اجازه ی استفاده از برخی قسمت های آن را نخواهیم داشت.

امکانات اپلیکیشن

تکنولوژی ما

هسته اصلی نرم افزارهای ما با Node.js توسعه داده شده است و مهمترین نکته این بخش این است که با معماری GraphQL توسعه داده شده است.

GraphQL یک زبان query نویسی برای API است و به عنوان یک معماری برای API‌ها در نظر گرفته می‌شود. GraphQL در ابتدا در محیط Facebook با هدف رفع نواقص داخلی برنامه‌های موبایلی  توسعه داده شد و از آن پس مورد استفاده‌ی خاص شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. در نهایت  در سال 2015 به صورت open source یا متن باز به جامعه‌ی برنامه نویسان عرضه شد و امروزه به عنوان یک معماری جدید برای API تبدیل شده است.

از پایگاه داده پستگرس ( PostgreSQL ) بهره میبریم که یکی از برترین های دنیا هست .

نسخه اندروید و نسخه IOS این نرم افزار بصورت Native و با معماری GraphQL کد نویسی شده است و نسخه مسافر و راننده مجزا می باشد. نسخه پورتال مدیریت و نسخه وب اپلیکیشن (PWA) با React.js توسعه داده شده است و با معماری GraphQL توسعه داده شده است.

فرانت اند

بک اند

یکپارچه سازی سیستم

برخی از صفحات اپلیکیشن

فناوری ها

Ruby on Rails
Angular JS
jQuery
MongoDB
CSS3
HTML5
Ruby
Heroku
AWS

یکپارچگی

Facebook
Twitter
Google Maps

Heroku

Google Auth
فهرست